טכניקות בנפחות

 השקעת חומר (fullering)
טכניקה בנפחות שנועדה ליצור שקעים וחריצים בחומר לאורכה או לרוחבה של הפלדה. המקב (Fuller) הוא הכלי המשמש לטכניקה זו, צורתו כגרזן כהה עם קצה חלק ומעוגל. את המקב מניחים על הפלדה המלובנת ומכים בו בפטיש עד להשקעתו בתוך החומר. במקב משתמשים בכדי לשנות את חתך הרוחב, להצר את עוביו לשלוט בהרחבת החומר.
 
הוספת חומר (Upseting)
Upseting היא טכניקה להוספת חומר בתחילת או אמצע מוטות. הטכניקה מבוססת על חימום חלק במוט ודפיקת קצהו על הסדן או על הרצפה (סדן רצפה), בכדי לגרום להתרחבות החומר. בטכניקת ה Upseting משתמשים בכדי ליצור זוית מודגשת, במקום כיפוף עגול וכמו כן בריתוכי נפחים.
 

כיפוף או עיגול לזווית או צורה מעוגלת (curving).

 
ריתוך נפחים (Forge Welding)
ריתוך נפחים הינה טכניקה מסורתית לחיבור מוטות פלדה. תהליך ריתוך הנפחים נעשה על ידי חימום המוטות בתנור פחמים לטמפרטורה גבוהה (white heat), הוצאתם המהירה וריתוכם יחד על ידי מכות פטיש קלות ומהירות. לעיתים בתהליך ריתוך הנפחים נעשה שימוש ב  flux , סוג של בורקס (מלח), אשר משמש לאטימת פני שטח הפלדה המלובנת מפני חימצון אשר יכול למנוע את הצלחת הריתוך.
 
 חיתוך (cutting).  
פיצול (splitting)
הפיצול הוא טכניקה לחלוקת מוטות פלדה לאורכם, לחלקים שווים או לא שווים. הפיצול נעשה בעזרת איזמל או כלי דמוי גרזן בעל להב דק המונחים על הברזל המלובן, כאשר מכים בקצה העליון שלהם בפטיש.
 
שבלולים (Scrolles)
שבלולים הם מוטות פלדה ארוכים אשר עוצבו במכות פטיש למגוון רחב של צורות "s" ו "c". בנפחות מרבים להשתמש באלמנט עיצובי זה. יופי השבלולים תלוי בפרופרוציות הניתנות לצורה הגאומטרית ויצירתם דורשת מיומנות רבה.