קורסים והרצאות
 צבעי חום

הרצאות

 פרט גדר
בין נפחות למסגרות
הרצאה בסיסית ויסודית המסבירה את ההבדלים בין נפחות מסורתית למסגרות. ההרצאה כוללת מצגת תמונות בשילוב סרטונים על יסודות הנפחות/מסגרות, מאפיינים, נקודות שוני ודמיון, תקופות ושימושים, טכניקות עבודה וישום, שימור ברזל ופלדה, דוגמאות והשוואות. להרצאה הבט ייחודי ומקורי על התהליכים בברזל הארץ ישראלי ושילובו בארכיטקטורה המקומית.

 ריתוך

יישומי הברזל בעיר הלבנה
הבאוהאוס כנקודת ציון בהתפתות הברזל הארץ ישראלי, מעבר בין סגנונות, טכניקות ושיטות עבודה. השינויים שחלו בייצור, תכנון והרכבת חלקי ברזל ופלדה בארכיטקטורה. ההרצאה בנויה כמצגת תמונות הסוקרת את טכניקות העבודה והתפתחות עיצוב 'ברזל הבאוהאוס'  מנגזרת של הנפחות אל המסגרות המודרנית.
 סימרור

נפחות מסורתית מול נפחות מודרנית

יסודות הנפחות, עבודת חרש הברזל כלים וטכניקות. הקונסטרוקציה הנפחית זהוי יכולות ואיכות עבודה. נקודות ציון בהתפתחות הנפחות, המעבר בין תקופות וסגנונות בעקבות שינויים טכנולוגיים.

 חלונות יציקה

בעקבות הברזל בתל אביב

סיור הסוקר את הנפחות ההיסטורית של הטמפלרים, למסגרות של הבאוהאוס. הסיור יעבור בבית החרושת וגנר במתחם נחושתן, שם נמצאים חלונות ייחודיים מפלדת יציקה, פלורנטין, נווה צדק ובשדרות רוטשילד ויעקוב אחר ההתפתחות ההיסטורית של טכנולוגיות השימוש בפלדה בבניין.

 צבעי חום

 קורסים

 תנור נפחים נפחות מתחילים
קורס נפחות מעשי המקנה את יסודות הנפחות ועבודת חרש הברזל. הכרת התנור, האש וכלי הנפחות הבסיסיים: פטיש, סדן, מלקחיים ואזמל. כמו כן את חומר הגלם ברזל ופלדה.
 פריצת קובית פלדה נפחות מתקדמים
קורס נפחות מעשי המעמיק ומשכלל את יסודות הנפחות ומקנה ידע בטכניקות עבודה מורכבות: חוזק חומרים, מטרולוגיה, חיסום והרפיה.
 מתקן ריתוך ריתוך
קורס ריתוך מעשי בסיסי המקנה ידע וניסיון ביסודות הריתוך, ריתוך קשת, חשמלי, CO2 והלחמות פליז וכסף.
     לפרטים נוספים אנא צרו קשר.